Yükleniyor
Kurumsal

Kurumsal

Energie Nuove Srl diğer aktivitelerine yenilenebilir enerji sektörünü de ekleyerek 2008 yılının başında İtalya’da kurumsal açılışını yapmıştır. 2013 yılının mayıs ayında Akiş Grup Enerji ile Aken Solar Pv Enerji firmasını açarak Türkiye’deki faaliyetlerine başlamıştır.

 

Çalışma hayatımıza, endüstriyel imalat ve mobilya sanayisinde, iki holding finansman kuruluşunun Afile srl ve Finalgan srl 40 milyon euro kapital katkı paylarıyla başladık. Firmamız bu iki kuruluşun finansman portföyü altında birlikte hareket etmektedir.

 

İtalya’da ve dünyanın hemen her bölgesinde satış noktalarına sahip olan , 60 yıldır, konut  sanayi tipi ve uzay sistemlerine uygun kaplama panelleri üreten Ondulit Spa şirketinin kapitali yine Afile ve Finalgan finansal kuruluşları tarafından sağlanmaktadır.

 

Fabrikaların üretim kapasiteleri ve şu ana kadar yapılan üretim miktarları göz önüne alındığında, güneş enerjisini elektrik enerjisine çeviren kristal silisyum esaslı modül üretiminde dünyanın zirvesinde bulunan Suntech Power Holdings co.ltd’ in Avrupa’daki en önemli distribütörü Ondulit spa‘dır.

 

Energie Nuove Srl ve Ondulit Spa yenilenebilir enerji sektöründe iş ortakları olup beraber hareket etmektedirler. İnce film ve kristal silisyum esaslı modüller konusunda lider bir firma olan Suntech Power’la birlikte çalışmak , bize istenen standartlardaki en üst kalitede,  zamanında teslimde avantaj sağlamaktadır. Standart dışı üretim gerektiğinde yine çözümü kısa sürede sağlıyoruz. Tüm bu avantajlarla yatırım maliyetinin geri dönüşünü de hızlandırıyoruz.

 

Tüm bu avantajlarımızın verdiği güç ile energie nuove fotovoltaik arazi uygulamalarında dam ustu uygulamalarda, her turlu çatıya sahip binalarda, sanayi tesislerinde ve tesisin yapılacağı yerin konumuna göre her turlu  tipolojiye göre çözümlerimizin mevcut olduğunu bildirmek isteriz.

 

İmalat ve konstrüksiyondaki yüksek deneyimlerimiz, malzeme konusundaki uygunluk ve kalite seçimindeki deneyimlerimiz, dünyanın hemen her tarafında uygulaması ve üretimi grubumuza ait olan, gerçekleştirdiğimiz 100,000,000 m2 çatı ile elde ettiğimiz birikimlerimiz, yenilenebilir enerji sektöründeki çalışmalarımızda Energie Nuove Srl‘ye güç vermektedir.

 

1997 yılında fotovoltaik sistem tanınmadığı dönemde evsel tesislerle ilgili Ar-Ge çalışmaları ve kurulumlar yapıyorduk.

 

2005 yılından günümüze kadar olan sürede arazi kurulumu fotovoltaik santralleri, sanayi ve bina çatı uygulamaları gerçekleştirdik ve sonucunda 165 MW gücünde 900 tesisi anahtar teslim işletmeye açtık.

 

2013 Günümüzde herkes, fotovoltaik sektörünün lideri ve uzmanı konumuna gelirken, biz en başından beri 15 yılı aşkın tecrübemiz, 900'den fazla tesisimiz ve toplamda 165 MW'ı aşan kurulu gücümüzle bu seviyede bulunmaktayız. 

Vizyon

VizyonumuzMisyon

Misyonumuz